ارز مسافرتی را از کدام بانک‌ها بگیریم؟

شرایط جدید خرید ارز با کارت ملی
مرداد 24, 1402
مزایای پرداخت دلار از طریق حساب ارزی
مرداد 24, 1402
نمایش همه

ارز مسافرتی را از کدام بانک‌ها بگیریم؟

به گزارش اکوایران، مسعود توکلی با اعلام خبر افزایش تعداد بانک‌های فروشنده ارز مسافرتی، گفت: شعب منتخب ارزی بانک ملت هم مانند بانک ملی نسبت به فروش ارز مسافرتی اقدام می‌کنند و متقاضیان ارز مسافرتی می‌توانند به این شعب نیز مراجعه کنند.

به گفته وی، متقاضیان خرید ارز مسافرتی با مراجعه به شعب ارزی اعلام‌شده از سوی این بانک‌ها، در ازای پرداخت معادل ریالی ارز مسافرتی، رسیدی را دریافت می‌کنند که باید آن را در فرودگاه به باجه‌های ارزی تحویل بدهند و ارز خریداری‌شده را دریافت کنند.

توکلی همچنین گفت: هم‌اکنون هر دو بانک ملی و ملت در فرودگاه‌ها باجه‌های ارزی و خودپردازهای ارزی دارند که مسافران می‌توانند از این طریق نسبت به دریافت ارز خود اقدام کنند. بر اساس گزارش تسنیم، طبق تصمیم بانک مرکزی برای مسافرت‌های زمینی ۳۰۰ یورو و مسافرت‌های هوایی ۵۰۰ یورو اختصاص داده شده است. ارز مسافرتی در پشت گیت فرودگاه‌ها به مسافران تحویل داده خواهد شد. مسافران برای دریافت ۵۰۰ یورو باید بلیط مسافرت هوایی، گذرنامه معتبر و عوارض خروج را به باجه بانک‌های ملی یا بانک ملت در فرودگاه‌ها ارائه دهند. مسافران برای دریافت ۳۰۰ یورو ارز مسافرتی زمینی، ریلی و دریایی نیز باید بلیط مسافرت دریایی و ریلی، گذرنامه معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار، ویزای کشور مقصد در صورت نیاز و عوارض خروج از کشور را به باجه‌های بانکی ارائه کنند.

قیمت ارز مسافرتی مانند نرخ‌های اعلامی در بازار متشکل ارزی است و فروش ارز به افراد با سن قانونی کمتر از پنج سال و ایرانیان مقیم خارج از کشور انجام نمی‌شود.